Dostępne postacie

Ekstrakcja marihuany do kapsułek

Olejek z ekstraktem z marihuany

Waporyzacja

Palenie

Ekstracja marihuany do kapsułek

Olej zawiera wyłącznie czysty ekstrakt z marihuany i naturalnych olejów roślinnych.

Zalety:

 • Odpowiedni dla pacjentów, którzy nie chcą palić.
 • Okres działania 8-12 godzin (indywidualne).
 • Wygodny w użytkowaniu.

Wady:

 • Przedłużony okres adaptacyjny.
 • Konieczność dokładnego przestrzegania wskazówek dotyczących konsumpcji.

Rozpoczęcie działania: przed jedzeniem: 20-60 minut; po jedzeniu: 1-2 godziny.

Czas oddziaływania: kapsułka z dawką 12,5 mg, 6-12 godzin; kapsułka z dawką 25 mg 12-15 godzin; kapsułka z dawką 50 mg 12-18 godzin.

Rozpoczęcie użytkowania: w przypadku braku innych instrukcji medycznych, należy rozpocząć od kapsułki z dawką 6,5 mg i stosować ją przez co najmniej 3 dni. W przypadku jednodniowej kuracji zaleca się przyjmowanie kapsułki rano. Na tym etapie zalecana jest obecność osoby towarzyszącej w celu zapewnienia odpowiedniej opieki i wsparcia w razie potrzeby. Po 3-5 godzinach zaleca się przyjęcie pokarmu (jedzenie wzmaga efekt kapsułki). Należy także pić dużo wody.

Bezpieczeństwo podczas używania marihuany w kapsułkach

Kapsułka zawiera oleje roślinne: oliwkowy, palmowy, pszenny, szałwiowy, geranium medyczne, olej glicerynowy, olej z wodorostów morskich. Jeśli u pacjenta występuje wrażliwość/alergia na oleje, nie należy przyjmować kapsułek.

Olejek z ekstraktem z marihuany

Odpowiedni dla szerokiej grupy wiekowej pacjentów lub osób niepełnosprawnych ruchowo, hospitalizowanych lub takich, którzy nie chcą przyjmować marihuany przez palenie.

W porównaniu z odparowaniem i wdychaniem, początek działania olejku nie jest natychmiastowy, ale czas trwania efektu jest dłuższy: 4-6 godzin, zaś efekt szczytowy jest odczuwalny po około 30 minutach do dwóch godzin od momentu przyjęcia.

Szczególnie nadaje się do leczenia objawów przewlekłych lub utrzymujących się lub w przypadku pacjentów, którzy wolą nie palić.

Olejek z marihuaną należy zakraplać w miejsce pod językiem przez około minutę. Jest to jedyna metoda natychmiastowego wchłaniania substancji.  Nie połykać – skuteczność i wchłanianie są obniżone w wyniku połknięcia i trudniej jest skorelować dawkę i czas oddziaływania.

Waporyzacja 

Użycie waporyzatora, który wydobywa składniki czynne przez ogrzewanie, bez konieczności spalania.  Jest to obecnie zalecana metoda spożywania marihuany do celów medycznych.  Rozpoczęcie i okres oddziaływania są podobne do przyjmowania poprzez palenie.

Zalety waporyzacji w stosunku do palenia:

 • Ułatwia używanie marihuany w procesie samobilansującym.
 • Można stosować mniejsze ilości niż w przypadku palenia.
 • Produkty spalania nie są wdychane.
 • Nie ma to wpływu na innych ludzi w okolicy.

*Nie mieszać z tytoniem. Marihuanę w parowniku należy wymienić, gdy jej kolor zmieni się z zielonego na brązowo-czarny.

Palenie

Kwiatostany marihuany do palenia w skrętach lub mielone kwiatostany, którymi można wypełniać gilzy. Jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób przenikania substancji czynnych do krwioobiegu.

 • Początek oddziaływania następuje niezwykle jest szybki do umiarkowanie szybkiego.
 • Czas oddziaływania: 2-4 godziny

Oprócz szkód spowodowanych paleniem, metoda ta nie jest odpowiednia dla osób, które nie są w stanie lub nie chcą palić ze względu na stan zdrowia lub wiek. Nie zaleca się mieszania marihuany ze zwykłym tytoniem, ponieważ obniża to skuteczność leczenia.

*Puste gilzy wykonane z papieru organicznego do samodzielnego napełniania lub wstępnie przygotowane gilzy niezawierające żadnych szkodliwych czynników spalania można nabyć w centrum obsługi. Firma sprzedaje również naturalną mieszankę do palenia niezwierającą tytoniu.

Proces mielenia kwiatostanów w firmie Bazelet jest unikalny z tego względu, że mieszanka pozostaje jednorodna i jest taka sama pod względem stężenia substancji czynnych w każdym gramie.