Wielu pacjentów nie chce czuć się „na haju”, a w niektórych przypadkach może pojawić się uczucie niepokoju lub paranoi. Nie są to zjawiska wyjątkowe i stanowią integralną część efektów działania rośliny.

Efekt ten można złagodzić przy użyciu wielu metod:

  • Zmiana na odmiany/produkty bogate w CBD, które nie działają psychoaktywnie.
  • Zaleca się spożywanie kostki gorzkiej czekolady, ssanie kawałka cytryny, wypicie szklanki soku z owoców cytrusowych. Zalecane jest także zjedzenie miski makaronu z sosem pesto, sałatki warzywnej z dużą ilością czarnego pieprzu, ziół i soku cytrynowego.
  • Ponadto, aby nie skupiać się na nieprzyjemnych doznaniach, można obejrzeć komedię, wziąć zimny prysznic, posłuchać relaksującej muzyki itp.

W początkowym okresie przyjmowania marihuany zalecane jest towarzystwo innej osoby.

Uprawa marihuany to uprawa rolnicza. Każda roślina rośnie inaczej, występują również czynniki sezonowe, godziny występowania światła i ciemności, temperatura, rodzaj gleby i inne. Dlatego stężenie różnych składników aktywnych w tej samej odmianie rośliny może się w pewnym stopniu różnić.

Każdy hodowca i producent prowadzi badania laboratoryjne po zbiorach, a stężenia składników aktywnych są rejestrowane na opakowaniu i mogą być niekiedy różne.

Instrukcja użycia waporyzera stacjonarnego.

Film Volcano by Storz & Bickel  https://www.youtube.com/watch?v=wBNvlf17TEw

Instrukcja użycia waporyzera przenośnego.

Film Might by Storz & Bickel https://www.youtube.com/watch?v=ykOFyynv0ww 

** Waporyzery są przeznaczone wyłącznie do użytku z rozdrobnionymi konopiami. W większości przypadków 2 wdechy z waporyzera = 1 zaciągnięcie się skrętem.

Jeden skręt Bazelet waży około 0,5 g. Ze względu na złożone procesy produkcyjne i nieścisłości, jakie mogą z nich wynikać, odniesienie dotyczy całkowitej wagi marihuany w opakowaniu. Waga marihuany w paczce skrętów wynosi 10 gramów. Dlatego też w każdym opakowaniu znajduje się od 20 do 22 gotowych skrętów o łącznej wadze 10 g.

Podczas mielenia kwiatostanów w młynku, mielone są nie tylko liście marihuany, ale także ich łodygi. Ponadto, w większości przypadków na ścianach urządzenia pozostają resztki żywicy, która zawiera składniki czynne. W procesie mielenia w firmie Bazelet używane są tylko liście bez łodyg. W ten sposób waga czystej substancji jest o około 10% wyższa w porównaniu z całymi kwiatostanami. Ponadto cała znajdująca się wewnątrz niej żywica i substancje czynne pozostają w zmielonej mieszaninie, co można dokładniej analizować.

Nie udowodniono, że stosowanie marihuany poprzez układ pokarmowy jest bardziej skuteczne, a raczej przeciwnie. Absorpcja poprzez układ pokarmowy może obniżać tempo i osłabiać działanie.

Składniki czynne są w wątrobie rozkładane zanim zostaną wchłonięte do krwioobiegu i w większości przypadków ich działanie jest znacznie słabszeZaleca się umieszczenie kropli oleju pod językiem (pomimo tego, że nie dla wszystkich jest on smaczny). Udowodniono, że absorpcja pod językiem jest skuteczniejsza i szybsza niż przez układ pokarmowy.

Prowadzone na całym świecie badania wykazały, że częste i ciągłe używanie marihuany może prowadzić do rozwoju zależności fizycznej i psychicznej. Uzależnienie charakteryzuje się występowaniem zależności fizycznej, która z jednej strony obejmuje objawy odstawienne w przypadku braku stosowania danego środka, a z drugiej strony jego pragnienie. Pomimo niezbyt dużego potencjału uzależnienia, należy zwracać uwagę na występowanie tych objawów.

Ponadto należy zwrócić uwagę na występowanie wzrostu tolerancji.

Niemal każda substancja stosowana w dużych ilościach i zaburzająca równowagę organizmu powoduje wzrost liczby receptorów danej substancji oraz konieczność zwiększenia dawki i stężenia jej stosowania w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Najnowsze badania wykazały, że po zakończeniu stosowania marihuany i w stosunkowo krótkim czasie liczba receptorów powraca do poziomu sprzed rozpoczęcia użytkowania.

Wskazane jest, aby zakończenie użytkowania marihuany odbywało się stopniowo, aż do całkowitego zaprzestania. Zakończenie przyjmowania po okresie ciągłego użytkowania może wywołać objawy odstawienne, które obejmują: pobudzenie, nerwowość, niski próg wrażliwości, problemy z koncentracją, bóle głowy, bezsenność lub zaburzenia pokarmowe. Może także wystąpić uczucie głodu marihuany. Aby zapobiec tym zjawiskom, należy zaplanować proces odstawiania marihuany, tak samo, jak w przypadku rozpoczęcia użytkowania.

Wydalanie marihuany z organizmu:

Znaczny procent (80-90%) składnika aktywnego, THC i produkty jego rozkładu, jest wydalany z organizmu w ciągu około 5 dni. Większość z tych substancji wydalana jest przez układ pokarmowy, a około 20% przez mocz. Wydalanie wszystkich kannabinoidów i produktów rozpadu, które mogą być monitorowane podczas badań, następuje w okresie do 21 dni po spożyciu. Ślady składników aktywnych można znaleźć nawet do 3 miesięcy po spożyciu w badaniu włosów.