Po wybraniu pożądanej kompozycji musimy zadać sobie bardzo ważne pytanie:

„Jaka forma podania będzie najlepszym i najwygodniejszym sposobem na uzyskanie efektu medycznego dla Ciebie?”

Doświadczenie korzyści medycznych z konopi zależy w dużej mierze od sposobu ich przyjmowania. Każda metoda zapewnia inne efekty.

.

Palenie (wdychanie)

Waporyzacja

Olejek z ekstraktem z marihuany

Palenie (wdychanie)

Jest to najczęstsza metoda przyjmowania konopi. Postępy w technologii waporyzacji oferują osobom palącym alternatywną metodę zażywania, powodującą mniejsze problemy zdrowotne. Lekarze są zgodni co do tego, że metody wolne od dymu stwarzają mniejsze ryzyko i są preferowane z medycznego punktu widzenia.

Mielone kwiaty konopi można palić w postaci gotowych papierosów lub można wypełniać nimi specjalne bibułki. Jest to najszybsza i najbardziej skuteczna metoda, w której substancje czynne są wchłaniane do krwiobiegu przez płuca.

Oddziaływanie pojawia się bardzo szybko lub wręcz natychmiast.

Czas utrzymywania się efektu jest stosunkowo krótki – trwa od 2 do 4 godzin.

Pomijając szkody spowodowane paleniem, metoda ta nie jest odpowiednia dla osób, które nie są w stanie lub nie są skłonne palić ze względu na stan zdrowia lub wiek. Nie zaleca się mieszania marihuany ze zwykłym tytoniem, ponieważ ma to negatywny wpływ na skuteczność leczenia. Proces mielenia kwiatów w firmie Bazelet jest wyjątkowy.

Pomijając szkody spowodowane paleniem, metoda ta nie jest odpowiednia dla osób, które nie są w stanie lub nie są skłonne palić ze względu na stan zdrowia lub wiek.

Nie zaleca się mieszania marihuany z regularnym tytoniem, ponieważ ma to negatywny wpływ na skuteczność leczenia.

Proces mielenia kwiatów w firmie Bazelet jest wyjątkowy.

Jedną z najważniejszych właściwości składu konopi jest stałość – możliwość odtwarzania dokładnie tej samej kompozycji substancji czynnych w każdej partii produkcyjnej przez lata.

Kwiaty konopi uprawiane w szklarniach zazwyczaj różnią się od siebie stężeniem substancji czynnych, na które wpływa ilość światła, wilgotność, skład gleby i inne czynniki.

Niedawne badania wykazały, że nawet na tej samej roślinie mogą wystąpić zmiany w stężeniu kannabinoidów do 40%. Jest oczywiste, że każdy kwiat różni się od innych i że dokładność i niezmienność można osiągnąć wyłącznie w procesie mielenia i mieszania.

W firmie Bazelet udało się uzyskać pożądany efekt przy jednoczesnym zachowaniu jakości produktu – wielkości cząstek, czystości kwiatu bez nasion i łodyg, a przede wszystkim kompozycji substancji czynnych (kannabinoidów i terpenów).

Opakowanie zawiera 0,5 g surowca w gotowych papierosach z długim filtrem.

Waporyzacja

Waporyzacja konopi polega na podgrzewaniu surowego kwiatu lub olejku bez jego spalania.

Ciepło uwalnia substancje czynne do pary wodnej, uwalnianej następnie do powietrza. Nie wytwarza się dym, ponieważ nie zachodzi żaden proces spalania. Stosowanie waporyzatora jest bezpieczniejsze i mniej szkodliwe niż zwykłe palenie.

Wielu chorych zażywających konopie doświadcza również różnych problemów związanych z układem oddechowym. Para z waporyzatora zmniejsza występowanie paciorkowca w gardle i płucach i wielu użytkowników uważa tę formę przyjmowania za wygodniejszą.

Ponadto metoda ta jest preferowana w przypadku niektórych pacjentów, ponieważ opary są delikatniejsze, wdechy są krótsze i płytsze. Dodatkowo waporyzacja jest odpowiednia dla osób, które nie potrafią i nie chcą uczyć się palenia, wytwarza mniej zapachu, a sama czynność jest bardziej dyskretna.

Większość urządzeń do waporyzacji ogrzewa konopie do temperatury 180-200 stopni Celsjusza, co umożliwia uwolnienie i absorpcję substancji czynnych i terpenów. W ostatnich latach pojawiły się urządzenia, które zapewniają szerszy zakres podgrzewania, a przez to umożliwiają kontrolę uwalniania różnych, zawartych w konopiach związków w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zalecane jest ustalenie temperatury, która zapewni użytkownikowi odpowiedni komfort. Im wyższa temperatura, tym więcej oparów zawierających substancje czynne i tym większa intensywność oddziaływania. Należy uważać, aby nie przekroczyć temperatury, w której nastąpi spalanie mieszanki bez korzyści medycznych.

Firma Bazelet wytwarza rozdrobnioną mieszankę w odmierzonych porcjach 0,5 grama, przeznaczoną do łatwego użycia w waporyzatorach lub w urządzeniach do gotowych papierosów.

Olejek z ekstraktem z marihuany

Krople na język – wyciąg z konopi stosowany przez użytkowników poszukujących możliwości kontrolowania dawki i szybkich efektów bez ryzyka dla zdrowia związanego z paleniem.

Ekstrakt poddawany jest szczegółowej kontroli jakości w laboratoriach, a maksymalną dokładność można uzyskać przy oznaczaniu substancji czynnych czyli THC i CBD na kroplę. Metoda ta pozwala na uzyskanie za każdym razem dokładnej, wcześniej ustalonej dawki. Istnieje kilka kompozycji substancji czynnych (na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia), które opierają się na pełnej ekstrakcji roślinnej konopi, a następnie są rozcieńczane wysokiej jakości oliwą z oliwek.

Olejek jest odpowiedni dla osób w różnym wieku lub niepełnosprawnych ruchowo, hospitalizowanych lub dla tych pacjentów, którzy nie chcą przyjmować marihuany poprzez palenie.

Oddziaływanie rozpoczyna się w czasie od pół godziny do godziny od przyjęcia. Czas oddziaływania: długi, około 4-6 godzin. Szczególnie nadaje się do leczenia objawów przewlekłych lub utrzymujących się.

Sposób użycia

Lekko potrząsnąć fiolką.

Przytrzymać w pozycji pionowej (90 stopni) i nalać kilka kropel najlepiej na łyżeczkę.

Umieścić łyżeczkę w ustach pod językiem. Powoli wyjmować łyżeczkę tak, aby olejek spłynął pod język.

Przytrzymać olejek około minuty – dwóch, aby uzyskać optymalne wchłanianie.

Odczekać około 10-15 minut przed piciem lub jedzeniem.

Metoda ta umożliwia optymalne wchłanianie substancji czynnych bez konieczności przechodzenia przez układ pokarmowy, w którym ulegają one rozpadowi.