W ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie wzrosła liczba pacjentów stosujących marihuanę medyczną. Grupa Bazelet została założona w celu zaspokojenia ich potrzeb. Oznacza to: przetwarzanie, dostarczanie produktów rolnych do zakładu produkcyjnego, a stamtąd do klienta, magazynowanie, edukację i doradztwo, ulepszone systemy dostaw itp. Oto, jak firma Bazelet robi to wszystko.

Grupa Bazelet jest największą firmą medyczną zajmującą się produkcją marihuany w Izraelu, obsługującą miesięcznie 9000 pacjentów, którzy stanowią prawie połowę licencjonowanych użytkowników.

Bazelet przetwarza konopie uprawiane przez cztery z ośmiu legalnych gospodarstw rolnych w Izraelu. Produkty Bazelet obejmują pąki marihuany w szczelnie zamkniętych opakowaniach z kodami kreskowymi, kwiaty mielone z zastosowaniem własnej metody, która daje produkt o wyjątkowej jakości, specjalne papierosy z marihuany, wyciągi z marihuany, tabletki do waporyzera, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, środki do stosowania miejscowego i czopki. Dodatkowo, działania firmy Bazelet obejmują bezpieczne dostawy do 7500 domów miesięcznie, kształcenie nowo licencjonowanych użytkowników (15000 pacjnetów miesięcznie w ciągu ostatnich 3 lat), prowadzenie i udzielanie porad dotyczących wyboru szczepów dla tysięcy klientów oraz prowadzenie call center.

Bazelet wybudował nowy zakład GMP, który może obsłużyć 100 000 pacjentów. Bazelet rozwija również nowe technologie w różnych dziedzinach, w tym nowe metody dostawy, waporyzery i zastosowania weterynaryjne.

Doświadczenie i wiedza firmy Bazelet na temat produkcji, liczne informacje zwrotne od tysięcy klientów oraz ukierunkowana nauka łączą się, aby uzyskać jak najlepsze efekty w branży w zakresie jakości produktów, precyzji, redukcji kosztów i zaspokajania potrzeb szczególnych grup, takich jak dzieci z padaczką oraz pacjenci w domach opieki lub szpitalach geriatrycznych.

Grupa Bazelet to największa izraelska firma medyczna zajmująca się przetwarzaniem konopi indyjskich uprawianych przez cztery z ośmiu legalnych gospodarstw rolnych w Izraelu, obsługująca miesięcznie 9000 pacjentów stosujących marihuanę medyczną i prowadząca zakład GMP zdolny obsłużyć 100 000 pacjentów.

Edukuje i instruuje pacjentów w zakresie jak najlepszego wykorzystania oferowanych przez siebie produktów; zajmuje się problemami pacjentów i pomaga im w doborze odmian; prowadzi call center grupy, które obsługuje 9000 pacjentów; jest także odpowiedzialna za bezpieczne dostawy do 7500 domów miesięcznie.

Inkubator technologiczny grupy, w którym badane i rozwijane są nowe produkty i nowe technologie. Te, jak dotąd samofinansujące się działania badawczo-rozwojowe, doprowadziły do złożenia 10 wniosków patentowych tylko w ubiegłym roku.

Zaprojektował i prowadzi unikalny, nowoczesny zakład i centrum logistyczne w celu zaspokojenia potrzeb pacjentów i gospodarstw rolnych, wykorzystując wiedzę na temat przetwórstwa i stale rosnące doświadczenie firmy. Firma posiada nowy zakład GMP, który jest w stanie obsłużyć 100 000 pacjentów.

Wdraża pochodzący z Bazelet Nehushtan i Bazelet Pharma know-how w innych krajach, w których marihuana medyczna została lub wkrótce zostanie zalegalizowana.

Założyciele

Meir Ariel  

Dyrektor Generalny i współzałożyciel

Po wielu latach zdobywania doświadczenia w armii izraelskiej (do stopnia podpułkownika), firmach ochroniarskich i budowlanych, współtworzył Bazelet, niezależną firmę w pełni dedykowaną konopiom medycznym.

Izhak Regev  

Współzałożyciel

Zakończył karierę w rezerwach wojskowych jako zastępca dowódcy batalionu. Służył również w Izraelskiej Agencji Bezpieczeństwa. Założyciel i dyrektor generalny zatrudniającej 1200 pracowników agencji ochrony, która jest wysoce zaawansowanym centrum kontroli. Współzałożyciel Bazelet.

Prof. Aharon (Ari) Eyal 

Dyrektor ds. Naukowych i współzałożyciel

Profesor chemii stosowanej Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Autor 80 artykułów i rozdziałów książek; brał udział w ponad 300 projektach przemysłowych w około 70 firmach na całym świecie, w tym w międzynarodowych firmach o wartości wielu milionów dolarów (20 lat pracy w Cargill); autor ponad 200 rodzin patentów i wniosków patentowych; założyciel kilku start-upów. Współzałożyciel Bazelet.

Zespół naukowy Bazelet

Zespół naukowy Bazelet, złożony z ekspertów w dziedzinie chemii, biologii, medycyny i farmacji, kieruje firmą w zakresie rozwoju produktów i technologii. Wdrażając bogaty know-how z różnych dziedzin, zespół naukowy kieruje naszymi procesami badawczo-rozwojowymi zmierzającymi do opracowania zaawansowanych rozwiązań dla potrzeb zgłaszanych przez pacjentów i branżę. Zespół przewodzi innowacjom i badaniom w dziedzinie ekstrakcji, analizy związków chemicznych, produktów i receptur, opracowując medyczne produkty na bazie marihuany odpowiadające różnym potrzebom medycznym. Odbywa się to poprzez włączenie zdobytej wiedzy naukowej do bezpośredniego stosowania konopi medycznych.

Dr. Alon Eisenberg

Dyrektor ds. Medycznych

Ukończył wydział medyczny Uniwersytetu Medycznego w Debreczynie; zielarz kliniczny i naturopata; szerokie, interdyscyplinarne doświadczenie kliniczne w medycynie konwencjonalnej, ziołowej i integracyjnej w UE i Izraelu; zarządzane profesjonalnymi treściami medycznymi dla różnych firm i organizacji medycznych; praca magisterska poświęcona farmakoterapeutycznym, nowatorskim podejściom do poważnych zaburzeń depresyjnych.

Dr. Noa Raz  

Starszy Doradca ds. Naukowych

Dr Noa Raz posiada tytuł doktora neurobiologii. Prowadzi różne badania neurologiczne, badając neuroanatomiczne podłoże różnych chorób, z zastosowaniem podejścia interdyscyplinarnego. W Bazelet, Noa prowadzi badania nad medycznymi odmianami konopi indyjskich przeznaczonymi do leczenia różnych schorzeń neurologicznych, psychiatrycznych i związanych z bólem, wykorzystując zdobytą wiedzę naukową w bezpośrednim stosowaniu konopi indyjskich w medycynie.

Dr. Dana Berneman-Zeitouni

Kierownik ds. Badań i Rozwoju

Doktorat z dziedziny genetyki i biochemii człowieka uzyskała na Wydziale Genetyki Człowieka, Wydział Lekarski Sacklera, Uniwersytet w Tel Awiwie. Była liderem w dziedzinie badań cukrzycy i choroby Parkinsona, na oddziale neurochirurgii i w centrum medycyny regeneracyjnej komórek macierzystych Szpitala Tel-Hashomer oraz licencjonowanym zielarzem.

Iso Heller  

Kierownik Działu Farmaceutycznego

Ekspert w dziedzinie handlu detalicznego i doradca ds. produktów medycznych, naturalnych i kosmetyków. Licencjat z farmacji – Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie. Magisterium z biologii molekularnej i genetyki człowieka – Uniwersytet w Tel Awiwie. Doświadczony kierownik i główny farmaceuta wielu sklepów w wiodącej sieci drogerii w Izraelu. Specjalizacje z zarządzania, szkolenia, obsługi klienta, sprzedaży i różnych aspektów biznesu farmaceutycznego.

Konsultanci

Dr. Michael Zviely

Dr Michael Zviely uzyskał tytuł doktora chemii na Uniwersytecie Hebrajskim oraz profesora wizytującego na Uniwersytecie Jiangnan w Chinach. Jego specjalność obejmuje zapachowe środki chemiczne – składniki smakowe i zapachowe, ekstrakty botaniczne, środki chłodzące i składniki filtrów przeciwsłonecznych UV.  Dr Zviely ma ponad 30 lat doświadczenia w przemyśle chemicznym, w tym na stanowisku kierownika projektu, wiceprezesa i dyrektora ds. badań i rozwoju. Zarejestrował ponad 20 patentów, opublikował ponad 60 artykułów i rozdziałów w monografiach dotyczących smaków i zapachów. Obecnie Dr Zviely pełni funkcję starszego konsultanta w zakresie technologii i strategii specjalnych składników zapachowych i smakowych dla firm w Izraelu, Europie, Indiach i Chinach.

Prof. Sharoni Shafir

Prof. Sharoni Shafir wykłada na Wydziale Entomologii na Wydziale Rolnictwa, Żywności i Środowiska Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Jest dyrektorem centrum badawczego B. Triwaks Bee Research Center. W 1995 roku uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Stanford. Zainteresowania naukowe prof. Shafir dotyczą takich dziedzin jak biologia pszczół, ekologia żywienia, percepcja, uczenie się i podejmowanie decyzji oraz wykorzystanie pszczół do zapylania. Jest autorem ponad 60 artykułów w recenzowanym dzienniku branżowym.

Harry J. Gwinnell

Harry J. Gwinnell jest starszym doradcą w Greenblum & Bernstein, P.L.C. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa i głównego doradcy ds. własności intelektualnej w spółce Cargill Incorporated, a także był rzeczoznawcą patentowy w amerykańskim urzędzie patentowym i ds. znaków towarowych. Został wybrany przez czasopisma o zarządzaniu aktywami intelektualnymi jako jeden z czołowych światowych strategów IP i otrzymał nagrodę za zasługi wręczoną przez prezesa stowarzyszenia właścicieli własności intelektualnej. Harry J. Gwinnell obronił doktorat z prawa w Columbus School of Law oraz licencjat z chemii na Uniwersytecie Villanova; jest ponadto uznanym mówcą i autorem w dziedzinie zarządzania kapitałem intelektualnym.

Targi

Od 2016 roku Bazelet prezentuje wiedzę na odpowiednich forach. Organizowane przez dział konwencje są odpowiednim miejscem prezentacji naszych osiągnięć w dziedzinie nauki, rozwoju przemysłowego i sposobów dystrybucji. Bazelet uczestniczy we wszystkich konwencjach medycznych dotyczących konopi indyjskich i nawiązuje liczne kontakty zarówno na szczeblu lokalnym, jak i globalnym.